Formalności

Pisanie prac magisterskich i formalności związane z finałem studiów

Wielu studentów, którzy rozpoczynają właśnie pisanie prac dyplomowych nawet nie zdaje sobie sprawy ile nerw będzie ich kosztował cały proces. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko pisania pracy, uwag promotora, ale również formalności jakie będzie musiał on wykonać za nim uzyska odpowiedni stopień naukowy. Nie wierzysz. To przyjrzyj się bliżej zagadnieniu wielka próba studenta, czyli formalności związane z pracą magisterską.

Skończyłeś już pisać pracę magisterską, została ona zaakceptowana przez promotora - myślisz, że to już koniec. Jeśli tak to się mylisz. Teraz przed Tobą najtrudniejsze i najbardziej żmudne zadanie, a mianowicie formalności uczelniane. Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest oddanie odpowiednich dokumentów do dziekanatu.

Pierwszym dokumentem jest oczywiście napisana praca. Praca dyplomowa musi być w odpowiedni sposób oprawiona i podpisana przez opiekuna pracy. Do niej należy dołączyć dowód wpłaty za dyplom oraz dokument o miejscu obrony i składzie komisji egzaminacyjnej. Po wypełnieniu owych czynności drogą elektroniczną zostaje uruchomiona odpowiednia aplikacja elektroniczna. Aplikacja do której musisz wprowadzić swoją pracę magisterską zapisaną w PDF wraz z krótkim streszczeniem i słowami kluczowymi. Nie zapomnij dostarczyć napisanej pracy do recenzenta.

Następnie otrzymujesz obiegówkę, a więc kartę która jest potwierdzeniem, że nie posiadasz żadnych zaległości w placówkach uczelnianych: bibliotekach, akademikach, centrum wychowania fizycznego, studium języków obcych, etc., W niektórych miejscach z pewnością będziesz pierwszy raz w życiu.

Załatwienie wszelkiego rodzaju formalności zajmie Ci z pewnością kilka dni, albowiem każda placówka posiada inny godziny prosperowania. Dopiero po wypełnieniu tych wszystkich czynności będziesz mógł rozpocząć przygotowania do obrony. Powodzenia na obronie!