Prace w języku obcym

Pisanie prac w języku obcym - to się opłaca

Koniec studiów jest dla każdego z nas momentem przełomowym. To czas, kiedy należy zacząć zastanawiać się nad swoją przyszłością, perspektywami zawodowymi, nad tym, co dalej. Warto takim refleksjom poddać się jeszcze przed skończeniem studiów na ostatnim roku, kiedy wybieramy promotora i temat pracy dyplomowej.

Znajdując się na finiszu studiów i mając przed sobą pisanie pracy licencjackiej, należy zacząć zastanawiać się nad tym, czego będą po nas oczekiwać nasi potencjalni pracodawcy, a jeśli mamy plany wyjazdu za granicę - co pomoże nam się wybić i zwiększy nasze szanse na znalezienie dobrej pracy w innym kraju.

Nasze szanse i perspektywy rozwoju zawodowego zwiększyć może w dużym stopniu napisanie pracy licencjackiej w obym języku. Niestety, u nas w Polsce pisanie prac w języku angielskim czy innych językach wciąż nie jest popularne i rzadko się z tym spotykamy. A jest to przecież doskonały klucz do kariery za granicą lub w Polsce w międzynarodowej korporacji czy firmie zagranicznej.

Pisanie pracy licencjackiej w obcym języku pozwala też wiele się nauczyć przy tej okazji. To przecież kontakt z językiem, który jest bezcenny i przyniesie wymierne korzyści. Pisząc prace jednocześnie uczymy się innego języka - jest to zadanie na pewno trudniejsze, ale o wiele większe nam może przynieść korzyści.

Pracodawcy za granicą na pewno zwrócą uwagę na to, że nasza praca powstała w obcym języku. Najbardziej uniwersalnym językiem jest oczywiście język angielski i na pewno najbardziej będzie się opłacało napisać pracę po angielsku. Ale jeśli już wcześniej mamy plany wyjazdu np do Niemiec, pracę warto napisać też np. po niemiecku.